Sosyal Medya'da Takip Et :
muhtar@sirinevlermahallesi.com
+90 212 551 70 04
Kullanıcı Girişi
Hızlı Erişim
Muhtarımız
İnteraktif
Kan Bankası
Anket
Şirinevler Mahalle Muhtarlığının Dış Boyası Ne Renk Olsun
Beyaz
Siyah
Kırmızı
Yeşil
Mor
Mavi
Turuncu
Pembe
Bordo
Kahverengi
Kırmızı - Beyaz
Mavi - Beyaz
Lacivert
Lila
Turkuaz
Piano Black
Krem
Döviz Kurları
altın fiyatlar
Radyo İstek
İstek Gönder
Yıllar Evvelinden Bir Bayram Mesajı - Şirinevler Mahallesi Resmi Web Sitesi
Yıllar Evvelinden Bir Bayram Mesajı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun 2005 yılında yayınladığı Duygusal ve Bir o Kadarda Anlamlı Bayram Mesaı...

Küresel diktatörler, tüm maddi değerlere sahip olma, sömürü ve dünyayı yönetme hırslarına insanlığı kurban etmeye devam etmektedirler. Üstünlük duygusu, bencillik ve sahip olma hırslarıyla başarı, huzuru katlediyorlar. Nükleer deneme ve savaşlarla tabiat tahrip ediliyor, ekolojik denge bozuluyor çevre kirletilerek dünyamız yaşanmaz hale getirilmektedir.

Allah’ın Hz. İsmail’i kurtarmak için koç göndermesine inat, kendini yeryüzü tanrısı ilan eden zalimler İsmail’leri kurban ediyorlar. Bu bayramda da İsmail’leri kurban etmeye ve insanlığı kin ve nefret denizinde boğmaya devam edeceklerdir.

Karşımızda paranın ekonomi politiği üzerinden hareket eden seyyal, soysuz, milliyetsiz, vatansız yeni bir olgu ve bunların oluşturduğu büyük bir tehlike bulunmaktadır, Kurmaya çalıştıkları tek dünya devleti, bir avuç seçkinin, “mavi kanlının” yani kendilerinin devleti olacak, geri kalan tüm insanlar bunlara hizmet edecek!... İki kutuplu soğuk savaş dönemiyle bunalttıkları insanlara yeni bir umut gibi sundukları yeni dünya düzeni, tek kutuplu bir diktatörlüğe dönüştürülmüştür. İnsanlık ilk kez bu
kadar alternatifsiz, çaresiz bırakılmış ve bu kadar ciddi bir tehditle karşı karşıya bırakılmıştır.

Türkiye’de bu tehdidin sarmalına girmiştir. Kuşatma gittikçe daralmaktadır. Toprakları, bankaları, madenleri, uluslararası güç merkezlerinin eline geçmektedir. İnsanlarımız geçim derdinden günlük sorunları takip edecek ve gelecek nesilleri ilgilendiren
gelişmelere müdahale edecek takatı bulamamaktadır.

Her türlü sosyal güvenlikten yoksun milyonlarca işsiz sokaklarda!... Yüksek okul mezunu gençler kapı kapı dolaşıp iş aramaktadır. Asgari ücretliler, emekliler ve sabit ücretliler hayata yenik düşmüşlerdir. Nereden kazandığı belli olmayan savurgan seçkinlerle, nasıl yaşadığı anlaşılamayan, mağdur ve masum çoğunluğun oluşturduğu çelişkili tablo hiç değişmemektedir. Köylüler, küçük esnaf ve gittikçe artan sokak çocuklarının dramı kimsenin umrunda değil... Medyamızın oluşturduğu karartma ve çizdiği pembe tablo gerçeklerin derinliğinden gelen çığlıkları örtmektedir.

Bölgelerarası kalkınmışlık farkı, ücret dengesizliği, sosyal adaletsizlik, kayırmacılık ve bölücülük milli bütünlüğümüzü tehdit etmeye devam etmektedir. Her türlü bölücü, yıkıcı akım ve ihanet takdir ve taltif görürken, milli olan her türlü değer
aşığalanmakta, bundan dolayı müthiş bir çözülme yaşanmaktadır. Dış program içeriği yönetmeye devam ederken korku tüneline sokulan Türkiye’de aydınlarımızı büyük bir aşağılık kompleksi ile kuşatmış, tam anlamıyla bir çökertme operasyonu
uygulanmaya başlamıştır.

Bir an evvel bu korku tünelinden çıkmalıyız. Direnen azimli bir halkı çözecek bir silah icat edilmemiştir. Dünya milletleri çoğu kez kendi içindeki kandırılmış, satın alınmış, korkutulmuş idarecileri yüzünden yenilmişlerdir. Ayağında çarığı olmadan savaş yorgunu olarak cepheye koşan Türk Milleti, istiklalini ve onurunu nasıl koruduğunu tüm dünyaya göstermedi mi?

Başkasının gücüne yaslanmaktan kendi gücümüze yaslanmayan, küresel diktatörlerin sözde realizminin kuklaları olmaktan kendi hakiki “Milli” realizmimizi kurmaya geçmedikçe kurtuluş umudu yoktur. 

Güç Brüksel’de yada Washington’da değil, Türk Milleti'nde, bu ülkenin irfan ve vicdan sahibi halkındadır.

Türkiye özne olmalıdır. Özgün jeopolitiği ve jeokültüründen hareket etmeli, varlığı ve kimliğini doğal mecrasında yeniden tarif edilip, yapılandırmalıdır. Türkiye halkıyla, tarihiyle ve gelenekleriyle barışarak; gerçek ve sahici, yıkılmaz gücüne
erişmelidir. Bu potansiyel bu coğrafyada ve bu coğrafyanın özgün kültüründe bulunmaktadır..

Bu kurban bayrımının ülkemizde ve dünyadaki adaletsizliğin haksızlığın boğduğu insanlığa bir nefes olmasını diliyorum.
Bayramın kin, nefret ve kan deryasına dönüşen dünyamıza sevgi, insanlık ve barış mesajı olmasını temenni ediyorum. Barış, dayanışma, sevgi medeniyeti olan İslam’ın evrensel mesajına insanlık bugün dünden daha çok muhtaçtır.

Büyük Türk Milleti’nin ve tüm İslam aleminin “Kurban Bayramı”nı tebrik ediyorum, her türlü kötülüğün iyiliklere ve güzelliklere kurban edilmesini diliyorum. İnşallah güzellikler galip gelicektir.

Gönüller sevgiyle dola
Kinler, nefretler defola.
İnsanlığın harmanında
Bayramlar Bayram ola

Ey kırık, mahsun gönüller
Uzatın birleşsin eller
Yiğitlerin harmanında
Bayramda oynasın erler.

 

Ruhu İçin El Fatiha

Haberi Paylaş

Facebook Twitter Email Addthis
Yorumlar

Yorumlar (0) / onay bekleyen (0)

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1500 karakter kaldı

Diğer Haberler
Anasayfa
Hakkımızda
İletişim
Copyright © 2013 - 2015
Düzenleme
Hostasya Web
Hostasya Web

beşiktaş evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
şişli evden eve nakliyat
arnavutköy evden eve nakliyat